| GlobalSoftGames | Airsoftguns | Airsoft.cz | Khnet | BaRa blog | Airsoft-zbrane.net |
  Informace
IP adresa:54.196.2.131
Datum:19. 11. 2017
Čas:09:26
Svátek má:Alžběta

  Hlavní menu
Hlavní stránka
Seznam rubrik
Download
Ankety
TOP 15
Personalizace
Rozšírené vyhledávání

Dewtex tlachárna
Články a recenze
Airsoftové akce
Členové
O nás
Fotogalerie
OdkazyHotel

  Login informace
Neznámý čtenář

  Login!
Uživatelské jméno:
Heslo:


Registrace nového čtenáře!

  BannersBaRa Blog

KHNet.info webkamera


  Copyright
Airsoft team Dewtex Kutná Hora
dewtex@dewtex.net
Copyright BaRacuda & Klainn & Dalicros 2004

Operación Del Cuervo - report
Vydáno dne 29. 03. 2011 (3777 přečtení)

Dlouho (hooodně :) ) se tu neobjevil žádný článek, tak jsem se rozhodl napsat menší report z první letošní akce, na kterou jsme se vypravili. Akci připravili borci z 313. Fallschirmjägerbataillon


Několik dvojic ze speciálních jednotek mělo za úkol v utajení a pod fyzickým a časovým tlakem operovat ve Španělsku a sledovat aktivity teroristů z organizace ETA. Ti se v té době připravovali na provedení několika teroristických útoků. No a my vyrazili dělat právě tyhle jmenovce oblíbených elektrických spotřebičů... :)Na akci jsme se těšili, podle informací to měl být takový pohodový začátek sezóny. Ostatně v záhlaví místnosti na GSG jsou koukám stále požadavky na ETU: Fyzicky nenáročné, vytvoření atmosféry pro speciály :) Že to až tak úplně nebude jsem začal tušit už pár dní před akcí. Většině z nás to celkem nevadilo, jen pár kluků to neslo krapet hůř. Ani ne tak z lenosti jako spíš proto, že na noční pochody nebyli připravení jak fyzicky (to vlastně my všichni :) ), tak vybavením.

Každopádně ale úkol je úkol, tak naše grupa "Navara" v počtu 9 teroristů vyrazila na plánované schůzky shánět součásti bomby. První schůzku v Malém Šachově jsme stihli jen tak tak, naštestí aspoň proběhla bez problémů. S druhou schůzkou v Podlesí to už bylo horší. Šéf prodejců se choval silně agresivně a hlasitě, požadoval několikanásobně více pěnez než bylo dohodnuto, neustále mířil Erymu do obličeje. Dost to přehrával, hlavně jsem se bál že hulákání o tom že nás zabije a že tam budou nový hroby bude slyšet až u nedalekých domů a místní by mohli zavolat poicajty :) Po dlouhém dohadování a vydatné pomoci zbylých dvou NPC ale nakonec obchod dopadl dobře a my mohli vyrazit zpátky směr tábor ETY. Bohužel před námi bylo závěrečné stoupání k základně. Než jsme tam kolem druhé ráno dorazili, byla většina z nás na odpis :) Záznam téhle noční "procházky" je tady na googlemaps, nebo ještě lépe tady na garmin connect (nahoře v pravo klikněte na "zobrazit v metrické", pokud to uvidíte v majlích), kde se dají zobrazit i grafy převýšení, rychlosti podle času nebo vzdálenosti atd. atd. - vřele doporučuji všem majitelům Garminů.

V táboře jsme předali části bomby další grupě, která hned vyrazila za svým posláním, a zbytek noci jsme se střídali ve spaní a hlídání tábora vykonávaném převážně sezením u ohně :) Koneckonců neměli jsme ani páru, že by v oblasti mohly operovat nějaké nepřátelské jednotky a navíc tábor byl obklopen buďto čvachtavou bažinou, nebo hustým křovím, takže hlídat se dalo ušima :) Nad ránem jsme se dozvěděli, že náš hrdinný vůdce Meyham zemřel na své misi. Řekl nám to zrovna dorazivší nový rekrut Emilio Estevez, který byl až podzřele podobný našemu mrtvému šéfovi :)


ETA u tábora - foto by Meyham

Ráno jsme tábor zrušili, dokopali se k autům na kopci a přejeli do zázemí akce za sokolovnou v Horní Polici. Tam jsme zažili největší haluz akce, kdy před skoro celou nastoupenou ETOU se v korytě potoka u parkoviště vynořil jeden ze speciálů. Po chvilce vzájemného zírání, kdy byly obě strany evidentně překvapeny nečekanou událostí, se místní teroriststvo začalo shánět po zbraních a speciál se slovy "Charlie nestíhá" vzal nohy na ramena dál korytem potoka. ETA měla bohužel všechny zbraně v autech, jen já jsem z kapsy vyhrabal nůž, ale to už byl milý Charlie v trapu. Později jsme se shodli, že by to nejspíš stejně dopadlo jen popohnáním střelbou za paty, protože v místě a čase, kde na nás narazil, jsme byli v podstatě offgame.

Po chvíli sme byli informováni (tentokrát už ingame :) ), že se v prostoru pohybují speciální jednotky znepřátelených mocností a že byly odhaleny lokace jejich extrakčních zón. Rozdělili jsme se na 2 skupiny a Dewtex společně s Gomem a Shaddiem vyrazil směrem k jedné z nich. Kus cesty před cílem najednou Gom zastavil na kraji silnice s tím, že viděl na straně na poli 2 podezřelé postavy. Poté, co je optikou svého dragunova identifikoval jako specky, jsme odklidili auta číhali za křovím, až se přiblíží. Mezitím jsme si na poli na druhé straně cesty všimli u mostku přez strouhu osamnělé postavy, která se tam evidentně skrývala před projíždějícím traktorem. Když se první dva dostali až k silici a mohli nás spatřit, vyrazili jsme na ně. Než začali utíkat, zkrátili jsme vzdálenost skoro na polovinu. Připadlo mi, že prostě nějakou chvíli nedokázali uvěřit, že mají takovou smůlu. Pak nastala krátká honička, při níž třetí speciál celkem rozumně využil situace a vzal do zaječích přez pole. Speciálové se rozhodli pro hrdinný finální boj u mostku přez strouhu, ovšem nakonec byli poraženi, na naší straně jen s jednou ztrátou. Podle našeho velitele jsme od nich žádné informace nepotřebovali a navíc by pro nás byli přítěží, tudíž bohužel poslední věcí, kterou dva zranění speciálové v životě viděli, byl záblesk ze zbraně jejich popravčího.... Hold měli smůlu, že jsme jeli okolo zrovna ve chvíli, kdy se přesunovali mimo kryt lesa. постельное белье сатин купить

Přesunuli jsme se k extrakční zóně specek a rozděleni do dvou skupin jsme začali hlídkovat kus před ní ve směru, odkud by měly naše cíle dorazit. Po nějaké době naši skupinku nastřelil jeden speciál, ovšem velice rychle se zase někam stáhnul. Nakonec ho spatřila druhá skupina, podle které v tu chvíli nasadil k naprosto neuvěřitelnému sprintu (hlavně po tom, co musel mít v nohách) přez dlouhou louku až na EZ. To už bylo skoro 1300, kdy jsme měli podle našich informací konec hlídání EZ. Na EZ dмruhá grupa z krátkého pokecu zjistila, že dotyčný je ten samý zajda, který nám utekl při honu na jeho dva kolegy. Potom ale z sms zjistil, že v EZ pro něj není úspěšný konec a musí pokračovat. Vzhledem k tomu, že jsme s ním už offgame kecali, jsme ho nechali běžet a odebrali jsme se směr auta a konec akce u guláše a piva :)

Večer po akci následovala afterparty, která se přez počáteční problémy s pípou rozjela docela dobře, rádi jsme pokecali, ostatně jako vždycky :) Orgům velké díky za dobře připravenou a vyvedenou akci, kterou jsme si i přez mylné počáteční info opravdu užili (aspoň teda většina z nás :) )
[Akt. známka: 0] 1 2 3 4 5

Autor: Toxy | Komentáře: 75709 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

  Novinky

23.03.2010: Dewtex season 2009 video
Slideshow shrnující sezónu 2009.

03.05.2009: Galerie BW
Přidána fotogalerie z výborné akce Borderwar, pořádané Wolfpackem

07.12.2008: New Header


Tento web byl vytvo�en pomoc� redak�n�ho syst�mu phpRS
Layout: BaRy - verze 1.1.0