| GlobalSoftGames | Airsoftguns | Airsoft.cz | Khnet | BaRa blog | Airsoft-zbrane.net |
  Informace
IP adresa:54.196.2.131
Datum:19. 11. 2017
Čas:09:26
Svátek má:Alžběta

  Hlavní menu
Hlavní stránka
Seznam rubrik
Download
Ankety
TOP 15
Personalizace
Rozšírené vyhledávání

Dewtex tlachárna
Články a recenze
Airsoftové akce
Členové
O nás
Fotogalerie
OdkazyHotel

  Login informace
Neznámý čtenář

  Login!
Uživatelské jméno:
Heslo:


Registrace nového čtenáře!

  BannersBaRa Blog

KHNet.info webkamera


  Copyright
Airsoft team Dewtex Kutná Hora
dewtex@dewtex.net
Copyright BaRacuda & Klainn & Dalicros 2004

Dawn of the Dead
Vydáno dne 20. 05. 2009 (4916 přečtení)

Down of the Dead je film s českým názvem Úsvit mrtvých. V našem případě se ovšem jedná o něco jiného. Jedná se o akci, která není pro dewtexáky až tak častá. Spíše to byla premiéra. Šlo o LARP s trochou airsoftu pod taktovkou talentované Maranch. Ovšem stejně jako ve filmu se jednalo o přežití ve světě plném zombie.Když jsme (já, Arrow a Jurda) dorazili na místo setkání většina účastníků už byla na místě. Proběhlo ověšení výstrojí, napáskování zásobníků, letmé seznámení s přeživšími i zombie a následná registrace. Před samotným započetím nám byla zopakovaná pravidla, děj a popis herních stran, které byli celkem tři. Lidé, kterým šlo hlavně o přežití, další lidé, jistí "Riders", kterým hráblo a šli po všem žívém i mrtvém. A zombie, kterým šlo o to se námi nažrat. Na závěr se hlavní organizátorka (Maranch) zeptala zda nepotřebujeme ještě něco vědět a to byl moment, který jsme s Arrowem vyplnili naší oblíbenou hláškou z filmu alien´s: "Jediný... co potřebuju vědět JÁ, je... kde sou?"

Frakce se rozutekly a nám lidem nezbylo nic jiného než začít bojovat o holý život. Cílem bylo z bodu A dopravit po check pointech vědce do bodu B, kde bylo jisté zařízení díky němu by mohl nějak odvrátit všudy přítomnou nákazu.

03

Civil + orgové

Popisovat celou trasu sice nebudu, bylo by to nadlouho a vy by jste to potom stejně nečetli. Ovšem s popisem akce v kostce a s pár momentky se samozřejmě podělím. Cestou už k prvnímu check pointu jsme měli první kontakt se zombie, ovšem přibyl poznatek že na ně neblaze působí alkohol. Ach ano... jeden z orgů si před akcí dal "pár" kousků, že když jako zombie čekal až budeme procházet kolem, usnul. Následovalo samozřejmě zdržení na prvním check pointu. Protože se po trase přesouvali všechny frakce téměř současně, nepřipadalo v úvahu někoho někde nechat. Po nalezení nezvěstného, který sotva chodil se vyrazilo. Pohled na něj byl pro hráče celkem úsměvný, pro zbylé orgy to byla zřejmě noční můra. Jinak se akce odehrávala v dobrém duchu a atmosféře, snad až na dva momenty. Jeden byl v momentě, kdy se všechny frakce shlukly dohromady a šlo se kus cesty společně. Osobně mi to nijak nevadilo. Člověku se naskytla možnost pokecat s lidma z ostatnich frakcí, ne že by to na check pointech nešlo, ale to bylo málo při tak dobré skupině lidí. A jako noční procházku to hodnotím kladně, ovšem do děje to moc nezapadalo. A pak druhý moment nastal, když po naprosto skvělém a řekl bych kulervoucím zážitku, utěku před skupinou zombie na nás čekala skupina Riders na check pointu, kterým zapoměli orgové říct, aby do nás zdaleka nešli tak, jak měli po celou dobu hry. Vztahovali se k nim jinačí pravidla nežli k nám a pro nás z toho vzešla patová situace, kdy dopředu jsme nemohli a v zádech zombie před kterýma jsme před chvilkou utekli. ягоды годжи

Abych ale nepopisoval pouze zápory, tak jako velice "světlé" momenty akce vidím v již zmíněném úprku před zombie. Moment, kdy jsem pouze s plynovou pistolí a palicí vběhl do skupiny zombie. Strategie byla prostá. Když byl nějaký hnusák na dosah palice, tak přišel výstřel, kterým jsem ho zbzdil a rozhodil. Pak přišla rána palící po palici a už byl v pánu. Huhuhu. Bohužel nejsem takový krutor jak jsem myslel a jednoho jsem v tom zmatku přehlédl. Ach jo... najednou jsem byl nakažený, ale stále člověk. Zombie byla bitá jak pes ode mě a chvála bohu i sérum proti nákaze bylo, tak jsem zůstal i nadále člověkem. A samotný závěr, kdy poslední přeživší, včetně mě postupovali budovou a hledali to co nás mělo zachránit.

04

Jurda ( tým AIM Čáslav) jako hrozivá zombie

Co na mě působilo velice pěkně bylo to že v celém průběhu akce nás lidí ubývalo poskromnu a nenastal moment, i když to chvíli tak vypadalo, že by nás přeživších během jednoho útoku zombie v půlce hry zbylo pouze pět. Z čeho jsem trochu v rozpacích jsou check pointy. Ani né tak jak byly často. Pro orgy byly tak, aby se dali všechny frakce koordinovat a vše fungovalo, ale čas strávený na nich mi přišel někdy až moc zdlouhavý.

Závěrem:
Pokud bych měl akci hodnotit jako ve škole, pak by to bylo za 2- spíše za 2. Z akce jsem si odnesl fajn zážitky a dvě taková pidi klíšťatka. Doufám že jenom dvě, protože obě byla menší než zrnko máku a snadno se přehlédly. Určitě bych chtěl poděkovat všem spoluhráčům a rádiu zombie, které bylo všudy přítomné a neustále vysílalo na naší frekvenci. Orgům za fajn akci. A doufám, že budu mít možnost účastnit se podobné akce.

Foto by Arrow - viz. fotogalerie
[Akt. známka: 0] 1 2 3 4 5

Autor: James | Komentáře: 119941 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

  Novinky

23.03.2010: Dewtex season 2009 video
Slideshow shrnující sezónu 2009.

03.05.2009: Galerie BW
Přidána fotogalerie z výborné akce Borderwar, pořádané Wolfpackem

07.12.2008: New Header


Tento web byl vytvo�en pomoc� redak�n�ho syst�mu phpRS
Layout: BaRy - verze 1.1.0