| GlobalSoftGames | Airsoftguns | Airsoft.cz | Khnet | BaRa blog | Airsoft-zbrane.net |
  Informace
IP adresa:54.224.164.166
Datum:21. 11. 2017
Čas:23:44
Svátek má:Albert

  Hlavní menu
Hlavní stránka
Seznam rubrik
Download
Ankety
TOP 15
Personalizace
Rozšírené vyhledávání

Dewtex tlachárna
Články a recenze
Airsoftové akce
Členové
O nás
Fotogalerie
OdkazyHotel

  Login informace
Neznámý čtenář

  Login!
Uživatelské jméno:
Heslo:


Registrace nového čtenáře!

  BannersBaRa Blog

KHNet.info webkamera


  Copyright
Airsoft team Dewtex Kutná Hora
dewtex@dewtex.net
Copyright BaRacuda & Klainn & Dalicros 2004

ADF 4RAR výstroj
Vydáno dne 04. 01. 2009 (15654 přečtení)

Na následujících řádcích bych chtěl shrnout a popsat zatím své omezené znalosti o výstroji moderní Australské armády, konkrétně pak u 4RAR. Aby tento výtvor měl nějakou “hlavu a patu“, tak začneme právě u té hlavy a pojedeme směrem dolů. Tento článek se bude časem vyvýjet. Tak Vás poprosím o trpělivost, konstruktivní kritiku a připomínky.

4RAR


Krátká historie

4RAR comando bylo vytvořeno 1.2.1997, kdy se tato jednotka trasformovala z pěchotního praporu na jednotky speciálního určení. Všem členům praporu byla dána přiležitost projít kurzem speciálních jednotek, nebo si podat žádost o přeložení. Tolik bych napsal asi ke vzniku jednotky. Přeci jen toto není lekce historie, kterou můžete, pokud máte zájem, najít podrobněji např. na wikipedii.

Hlava

KFF (Khaki Fur Felt) Hat

KFF

Když se zadíváte na tento parádní klobouk bude vám určitě jasné k jakému účelu slouží. Ano jedná se o součást parádní uniformy a je nošen převážně na přehlídkách, avšak armádní regule jeho nošení dovolují i při nasazení na bitevním poli. Vetšina diggers to ovšem nedělá, jelikož jeho ušpinění je považováno za zneuctění. Na prevé straně je barva jednotky, na čele je odznak Regimentu a na levé straně se nachází tzv. General Service Badge (vycházející slunce – znak ADF). U některých jednotek můžeme vidět KFF zdobené chocholem z peří Emu.

RBH 303AU alias Enhanced Combat Helmet

ECH

Helma, která nahradila zastaralý PASGT. Je vyráběna izraelskou firmou Rabintex, jako větší verze helmy RBH 303. Diggers mají prostě velké hlavy :). Helma byla oproti předchudci uzpůsobena na vyšší stupeň balistické ochrany, odstraněním “kšiltu“ na přední straně bylo dosaženo lepšího výhledu a lepší kompatibility s přístroji nočního vidění. Partie chránici uši byli uzpůsobeny tak, aby byla helma kompatibilní s headsety umožnující aktivní snižení hluku (např. od fy. Peltor). V tabulce jsou uvedeny základní rozdíly oproti PASGT.

Ochrana proti fragmentům
PAS-GT: 620m/s
ECH: 650m/s
Ochrana helmy proti dopadu nízkou rychlostí
PAS-GT: Nespecifikováno
ECH: Ano
Ochrana proti střelám z lehkých zbraní
PAS-GT: Nespecifikováno
ECH: Ano Typ IIIA (44 magnum a 9mm Full Metal Jacket)
Hmotnost – Medium
PAS-GT: 1.5kg
ECH: 1.25kg
Hmotnost – Large
PAS-GT: 1.62kg
ECH: 1.3kg

RBH Attack

RBHatack

Nová helma pro AUSSOF. Helma váží 930 gramů a podle standartu NIJ 0106.01 je její stupeň ochrany IIIA. Podle výrobce je to zatím nejlehčí helma dosahující tohoto stupně ochrany. To znamená, že musí zastavit celoplášťovou střelu ráže 9mm (124grainu) při rychlosti 426m/s a ráži 0,44 magnum při rychlosti 426m/s.

Boonie Hat

boonie

Tuto pokrývku hlavy, která se v australské armádě používá už od dob Vietnamské války, zná z jiných armád snad každý z nás. Její přednosti nejlépe oceníte v džungli, kde se široká krempa stínící obličej před dešťovými kapkami a s možností uchycení síťky proti bodavému hmyzu bude náramně hodit.

Bush Hat

bush

Podobný jako Bonnie, ale navržen pro suché pláně austraské buše. Krempa je sklopená směrem dolů, tak aby poskytovala očím stín.

Frillneck Hat

frillneck

Jako poslední jsem si nechal mojí nejoblíbenější pokrývku hlavy. Poprvé když se vám tato kšiltovka se slůněcíma “ušima“ dostane do rukou, jste nejdřív zmatení co s takovým přebytkem látky dělat. Netrvá ale dlouho, a nebudete chtít tuto čepku ani sundávat. Jedná se v pravdě o multifunkční pokrývku hlavy do horkého a prašného prostředí. Zakryje vám krk, ramena, kšilt poskytne stín pro obličej a v případě pohybu v prašném prostředí si můžete ústa zakrýt jednou nebo dvěmi vrstvami látky.

Pro-Tec Ace Wake

AceWake

Helma používaná většinou při cvičeních obsazování lodí a jiných vodních operacích. Helma neposkytuje žádnou balistickou ochranu. Skořepina je vyrobena ze vstřikovaného ABS plastu a stélka je z dvojnasobně zhuštěné EVA pěny.

Pro-Tec Clasic

clasic

Opět helma bez balistické ochrany. Využívaná jako ochrana proti úrazu hlavy při námořních/říčních operacích.

Plynové masky

S10 - SF10

S10

Tato maska byla navržena a vyrobena britskou firmou MOD. Jedná se o Negative Preasure Respirator (znamená, že v masce se musí vytvořit podtlak, aby proudil vzduch skrz filtrační zařízení), který je ve světě široce rozšířen a používá ho mimo jiné SAS a LAPD SWAT, kteří jí mediálně proslavili. Filtr je možné nosit vlevo i vpravo. Maska poskytuje poměrně slušný výhled a uživateli v rámci možností nebrání v komunikaci. SF10 oproti S10 postrádá picí náústek a hadičku. Na přední otvor je možné nasadit Voice Projection Unit (zařízení zesilující hlas)

SE400

Se400

Před pořádáním her v Sydney si ADF uvědomila potřebu vlastnit tzv. Positive Preasure Respirator v případě odstraňování škod po NBC útoku. Tyto respirátory mají tu výhodu, že vám dodávají vzduch, který pomocí větráků už profiltrovaly za vás, a tak vám vlastně pomáhají déle vydržet vykonávat namáhavou práci, kterou byste za pomocí běžné masky jakou je S10 mohli provádět daleko kratší dobu. Celá jednotka je lehká a má zabudovány senzory pro zjištování kritických stavů, jako třeba pokles tlaku, klesající kapacita baterie, porucha motoru atd. Samozřejmostí je mikrofón v masce, který je napojen na výkoný reproduktor.

Headsety

Peltor ComTac

ComTac

Tento headset snižuje hlučnost všech zvuků vysoké intenzity (výstřely, výbuchy) na 82dB. Zároveň ale dokáže poskytnout uživateli schopnost surround slyšení a zesilovat ambientní zvuky a hlasy až o 18dB. Díky sníženému profilu je kompatibilní s helmami typu PASGT, MICH a ACH. V každém sluchátku je umístěna jedna AA baterie. Ty se vybyjí až za cca 270 hodin a headset je poté stále možno použít ke komunikaci.

Bowman PRR headset

Bowman

Známý headset s velmi nízkým profilem. Původně byl vyráběn firmou Marconi-Selenia Communications (nyní SELEX comm.) a dodáván společně s radiem PRR H4855.

Brýle

Scott

Oči si vojáci chrání opravdu širokým sortimentem brýlí. Nečastěji jsou k vidění výrobky firem Scott, Ess a Oakley.

Neprůstřelné vesty

Hellveg Gladiator Body Armor

gladiator

Systémy personální ochrany fy. Hellweg patří mezi světovou špičku. Založil jí Albert Hellweg před více než 35lety. První vybavení začal šít v kůlně na zahradě svého domu. Dnes tato firma získává státní zakázky a model Gladiator je přidělován vojákům v zahraničních misích v Iráku a Afganistánu. Narozdíl od předchůdce už je vybaven systémem PALS, je lehčí (samostatná vesta) a voják se v něm méně přehřívá.

Vesty, Chestrigs, Nosiče plátů a řemení.

U 4RAR můžeme najít velmi pestrou skladbu. Vetšinu z nich můžeme snadno najít v obchodech jako je např. SORD (konkrétně SCS chest rig a MVP řemení je velmi často na fotkách k vidění). V poslední době je taky mnoho příslušníků SOTG v Afganistánu vybaveno nosičem plátů ERAC, který částečně nahradil VAC. Skladba je opravdu široká a některé kousky (individuálně nakoupené) nepocházejí ani od domácích výrobců, ale třeba od firem jako je MSA Paraclete.

Batohy

Platí o nich prakticky to samé co v předešlém odstavci. Je to velmi individuální kousek výstroje. Velmi oblíbené jsou však batohy Crossfire DG-6; SORD strike pack; SPUR MSN.

Hodinky

Casio G-shock

Tyto hodinky byly svého času fasovanou výstrojí vojáka. U 4RAR velmi často používané.

Rukavice

Nomex flight gloves

nomexgloves

Vojenské ohnivzdorné rukavice s dlaní z teletiny. Jsou asi nejpoužívanějšími rukavice u speciálních jednotek. Často si na nich vojáci odřezávají palce a ukazováčky, aby se jim zlepšil cit při manipulaci se zbraní, municí atd.

V chladnějším klimatu můžeme spatřir All weather rukavice z polartecu od fy Seirus. Toto je však opět velmi individuální.

Pro obojžívelné operace se používají neoprénové rukavice. Na několika fotkách 4RAR můžeme vidět například rukavice z 3mm neoprenu Mirage (original).

Chrániče

Hatch

centurion

Stálice chrániču kolen a loktů fy. Hatch je u 4RAR zastoupena modelem Centurion.

Haron

zelvy

Chrenice od domácí firmy. Upravený civilní model pro vojenské účely. Na výběr jsou tři systémy upínání. Na obrázku jsou k vidění tzv. AltaLoc přezky

Boty

Altama 4158 3LC Hot Weather
Belleville M590 Hot Weather
Bates 30501 Durashock Desert
Crossfire Peacekeeper Plus

Uniforma

Uniforma se používá ve vzoru DPCU ( Disruptive Pattern Combat Uniform) a pouštní DPDU (Disruptive Pattern Desert Uniform). Obě jsou vyráběné firmou Combat Clothing Australia Pty Ltd. V poslední době získává stále větší oblibu tzv. Under Armor shirt. Ten je vyráběn firmou MissionPac, která sídlí v Perthu. Při specifických akcích se používají také nomexové kombinézy.

Zdroje

http://www.defence.gov.au/Související články:
CA SCAR recenze (09.03.2007)
Granátomety (08.03.2007)
M14 SOPMOD (05.01.2006)
CA33E (29.01.2005)
Tokio Marui Glock 18C AEG Full Set (06.01.2005)
Stti Bereta M92f (17.10.2004)
Recenze PSG-1 (TM) (30.09.2004)
M24 Socom Version 2 Standart (25.09.2004)
Rádiová komunikace (02.09.2004)

[Akt. známka: 2,58] 1 2 3 4 5

Autor: Cebi | Komentáře: 885801 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

  Novinky

23.03.2010: Dewtex season 2009 video
Slideshow shrnující sezónu 2009.

03.05.2009: Galerie BW
Přidána fotogalerie z výborné akce Borderwar, pořádané Wolfpackem

07.12.2008: New Header


Tento web byl vytvo�en pomoc� redak�n�ho syst�mu phpRS
Layout: BaRy - verze 1.1.0