| GlobalSoftGames | Airsoftguns | Airsoft.cz | Khnet | BaRa blog | Airsoft-zbrane.net |
  Informace
IP adresa:54.224.164.166
Datum:21. 11. 2017
Čas:23:49
Svátek má:Albert

  Hlavní menu
Hlavní stránka
Seznam rubrik
Download
Ankety
TOP 15
Personalizace
Rozšírené vyhledávání

Dewtex tlachárna
Články a recenze
Airsoftové akce
Členové
O nás
Fotogalerie
OdkazyHotel

  Login informace
Neznámý čtenář

  Login!
Uživatelské jméno:
Heslo:


Registrace nového čtenáře!

  BannersBaRa Blog

KHNet.info webkamera


  Copyright
Airsoft team Dewtex Kutná Hora
dewtex@dewtex.net
Copyright BaRacuda & Klainn & Dalicros 2004

Bebřichovka, 21-23.11.2008 - První sníh
Vydáno dne 25. 11. 2008 (3533 přečtení)

Byl jsem požádán jestli bych nedělal společnost kamarádovi Czernobylovi na horách. Dělal řidiče jeho rodičům, kteří měli namířeno na horskou chatu Bedřichovka za účelem "pařit jako o život". Což pro absolutního abstinenta je akce, značně nevhodná. Přijal jsem, a už se plánovalo.

uvod


Noťasy… hlavně nezapomenou napájení. Po výjezdu návštěva Kauflandu a nákup chipsů v množství…tak asi na týden.

Primárním úkolem ovšem bylo kešení. Oba jsme nadšení geocacheři, a tak jsme ani nedojeli do cíle a vyrazili pro první cache na Šerlichu. Byla to super půlhodinová záležitost.

01
Zdokumentovaný úspěch

Druhý den jsme vyrazili hned po vydatné snídani a pomýšleli jsme na čtyři cache. Z Bedřichovky jsme vyrazili do Orlického záhoří z kterého jsme pokračovali po modré turistické stezce. Cesta mezi poli byla značně nepříjemná kvůli větru, který nám nemilosrdně ošlehal tváře, že jsme si oba mysleli, že jsme přecenili své síly. Ale jak jsme se blížili k patě hory dostávali jsme se zároveň do závětří a situace byla příznivější. Pak následoval výšlap na hřeben. Tam jsme usoudili že pokud se nechcem zcela vyřídit, tak že vynecháme tři keše které byly relativně blízko sebe, ale byly cca 3500m od nás, a tak jsme zamířili k jedné vzdálené cca 1700m, kterou jsme původně plánovali jako poslední na cestu zpět. Z modré jsme sešli na červenou stezku pro běžkaře. Bylo to kouzelné. Byli jsme tam snad jako první od chvíle napadnutí prvního sněhu a nikde ani známka po lidech a jejich přítomnosti. Po dlouhé a „nudné“ cestě po červené jsme narazili na rozhlednu. Vypadala spíše jako posed, ale posloužila a výhled do krajiny z ní byl překrásný.

02
Pohled do údolí

Poté Czernobyl zkontroloval GPS a zjistil, že cache je přesně na deváté hodině asi půl kilometru od nás. Po chvilce plánování jsem se rozhodli sejít z cesty, u které nebylo jisté, že nás k ní dovede. Teď tam bylo kouzelně…. ale co následovalo. Byl jsem fascinován. Brodili jsme místy po zadek sněhu, ale ta příroda. Nikde nic. Žádný náznak civilizace a ten klid. Byl jsem unesen a to mě ten největší zážitek teprve čekal. V jeden moment jsme se pozastavili nad úžasnou scenérií. Kochali se a posvačili. Potom Cz zahlásil, že jde močit a a já si pomyslel, že je to príma nápad. Otočil jsem se na patě a začal vykonávat potřebu na nejbližší smrček. Po ukončení blažené činnosti jsme se otočil a chtěl vyrazit směr cache. Ale najednou jsme stál jako opařený. Pro jistotu jsem se zeptal „Cz vidím modře?“. Odpověděl, že ano a oba jsme zírali jako puci. Fascinovalo mě, jak během takové chvilky (močení) změní krajina ráz, že to vypadá, jako by jste byli jinde. Jsem z toho „vyplesklý“ do teď.

03
Před močením
04
Po močení

Po rozdýchání z takové krásy jsme vyrazili. Zdálo se že by se mohlo něco přihnat a tak jsme do toho dupli a hnali to ke keši. Cestou jsme narazili na pohraniční opevnění a udělali pár fotek…

05
Opevnění

… opět posvačili a chystali se na samotnou cache. Měla být schovaná ve větvích smrčku. Po důkladném oklepání, že jsme měli sníh i v uších, přišlo zjištění, že tam není. Cz nalezl pouze drát, na kterém byla zavěšena. Panicky jsme začali odhazovat sníh v místech pod drátem a nic. Už jsme si říkali že na to kašlem a půjdem. Popad jsem lopatku a ještě zoufale zahrabal na druhé straně stromu a….. a byla tam. Zavládla spokojenost a radost z nálezu.

06

Pak jsme zavolali Cebimu, aby nám dal souřadnice naší chaty, protože jsme si je zapomněli zapsat. Po získání koordinátů jsme pálili nejkratší cestou zpět.

Za necelých 5h zdoláno převýšení cca 400m a nachozeno cca 12000m vzdušnou čarou v horském terénu. Takový malý zimní survival.

A pokud by někoho zajímalo, jak jsme trávili večery, když Cz nepije?

07
U Flashpointů :-D[Akt. známka: 0] 1 2 3 4 5

Autor: James | Komentáře: 5075 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

  Novinky

23.03.2010: Dewtex season 2009 video
Slideshow shrnující sezónu 2009.

03.05.2009: Galerie BW
Přidána fotogalerie z výborné akce Borderwar, pořádané Wolfpackem

07.12.2008: New Header


Tento web byl vytvo�en pomoc� redak�n�ho syst�mu phpRS
Layout: BaRy - verze 1.1.0