| GlobalSoftGames | Airsoftguns | Airsoft.cz | Khnet | BaRa blog | Airsoft-zbrane.net |
  Informace
IP adresa:54.224.164.166
Datum:21. 11. 2017
Čas:23:48
Svátek má:Albert

  Hlavní menu
Hlavní stránka
Seznam rubrik
Download
Ankety
TOP 15
Personalizace
Rozšírené vyhledávání

Dewtex tlachárna
Články a recenze
Airsoftové akce
Členové
O nás
Fotogalerie
OdkazyHotel

  Login informace
Neznámý čtenář

  Login!
Uživatelské jméno:
Heslo:


Registrace nového čtenáře!

  BannersBaRa Blog

KHNet.info webkamera


  Copyright
Airsoft team Dewtex Kutná Hora
dewtex@dewtex.net
Copyright BaRacuda & Klainn & Dalicros 2004

Začínáme s IPSC
Vydáno dne 11. 02. 2008 (3239 přečtení)

I když zima nebyla příliš dlouhá, každý potřebujeme trochu nastartovat. My jsme se rozhodli, že to bude na provizorní střelnici. Jak to probíhalo, se dozvíte na následujících řádcích.2
3
Před asi 14 dny, jsme dostali nápad uspořádat menší turnaj v IPSC. Účast 5 hráčů nebyla nijak závratná, ale poskytla těmto lidem menší přehled o tom jak to může fungovat. Spolu s důkladným prostudováním pravidel ze stránek asociace praktické střelby a posbírání velkého počtu pet lahví jsme tuto neděli vyrazili.
Asi okolo půl jedné jsme začali se stavbou tratě na místě, které chvilku před tím našel Johnny z RW a James. Postup byl jednoduchý. Prohlédli jsme místo. Vybrali polohu terče a kudy povede trasa. Následně ji vytyčili pomocí pásky.
Pravidla jsme si museli poněkud přizpůsobit, protože ještě nedisponujeme terči. Ty zastupují 2l pet láhve. Střelba byla povolena pouze na SEMI, terč musel být zasažen dvakrát, zásah byl potvrzen pouze typickým zvukem a popřípadě kontrolován rozhodčím. Vzhledem k nízkému počtu hráčů jsme nerozlišovalo mezi puškou a pistolí. Díky těmto úpravám nebylo nutné přepočítávat čas na body. Trestné vteřiny si dotyčný nadělil například nutností návratu na nezasažený terč. Na tento fakt upozorňoval rozhodčí okamžitě v průběhu tratě. To by bylo k pravidlům a našemu zásahu do nich asi vše.
První trasa byla kratší, terče byly 4 poměrně blízko. Střílelo se většinou ze 3 střeleckých postavení. Jak si jednotliví hráči s ní poradili se dozvíte z tabulky. Faktor smůly a nehod na ní většinou nehrál takovou roli.
4
1
Druhá trasa byla poměrně dlouhá s 6 terči, které se hodně lišily co do vzdálenosti i obtížnosti zásahu. Zajímavým prvkem se stal polorozpadlý, kamenný domeček. Na této trati si největší porci smůly odnesl Cáfa. Nejdříve neslyšel zásahy přes hluk přelétajícího vrtulníku. Potom uklouzl po listí a se zbraní pevně připoutanou popruhem k tělu se zhroutil na zem. Výsledkem byla zničená zásobníková šachta a prasklý kolimátor. I já sem si zkusil roli smolaře, kdy sem v prvním kole byl vrácen k terči, protože kluci stanovili pevná pravidla pro palebné postavení, ale bohužel mi to neřekli. Druhé kolo mi omylem zůstal poloprázdný zásobník ve zbrani a plný ve vestě. V půli tratě jsem pak přebíjel a ztrácel čas. Samostatnou kategorii by si zasloužili "větvičkáři", kteří místo flašek ostřelovali větve okolo. Smolařů, ale určitě bylo víc a klidně ať se ozvou v komentářích. Stejně tak bych uvítal i návrhy na zlepšení.

Výsledková tabulka:


[Akt. známka: 1,00] 1 2 3 4 5

Autor: Kh_ar | Komentáře: 1445 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

  Novinky

23.03.2010: Dewtex season 2009 video
Slideshow shrnující sezónu 2009.

03.05.2009: Galerie BW
Přidána fotogalerie z výborné akce Borderwar, pořádané Wolfpackem

07.12.2008: New Header


Tento web byl vytvo�en pomoc� redak�n�ho syst�mu phpRS
Layout: BaRy - verze 1.1.0