| GlobalSoftGames | Airsoftguns | Airsoft.cz | Khnet | BaRa blog | Airsoft-zbrane.net |
  Informace
IP adresa:54.224.164.166
Datum:21. 11. 2017
Čas:23:44
Svátek má:Albert

  Hlavní menu
Hlavní stránka
Seznam rubrik
Download
Ankety
TOP 15
Personalizace
Rozšírené vyhledávání

Dewtex tlachárna
Články a recenze
Airsoftové akce
Členové
O nás
Fotogalerie
OdkazyHotel

  Login informace
Neznámý čtenář

  Login!
Uživatelské jméno:
Heslo:


Registrace nového čtenáře!

  BannersBaRa Blog

KHNet.info webkamera


  Copyright
Airsoft team Dewtex Kutná Hora
dewtex@dewtex.net
Copyright BaRacuda & Klainn & Dalicros 2004

Stti Bereta M92f
Vydáno dne 17. 10. 2004 (17710 přečtení)

berretaStále nevíte jak fungují plynovky bez blow backu? Chcete si nějakou pořídit? Jestliže jste si odpověděli kladně, potom čtěte dál.

Už je to nějaký čas, kdy firma Stti uvedla na trh svoji nejlevnější bez blow-backovou plynovou pistoli Bereta M92f. Tato zbraň je jednou z nejznámějších na světe. Jen málo filmů a počítačových her si dovolí jí opomenout. Stejně jako Desert Eagel je oblíben pro svou velikost a ráži, Bereta je oblíbena pro typický italský design. Pokud jste někdy měli v ruce USP nebo již zmíněného Pouštního orla, jistě mi dáte za pravdu, že nepadnou do ruky tak jako M92.Abych přešel k Beretě od Stti. Ta je vyrobena z kvalitního ABS plastu. Kovový je spoušťový a bicí mechanismus, také pojistka rozborky je kovová spolu s několika vnitřními díly. Co se týče celkové vizáže, musím smeknout. Zbraň, i když je celá z plastu, vypadá z dálky jako opravdová. Pouze chybí originální nápisy. Na zbrani jsou pouze dva, Made in Taiwan a tam, kde má na střenkách originální Bereta nápis U. S. Military a tři meče, je zde nápis Y& P. Kovové díly mají lehkou patinku a vypadají zajímavě.

Jistě vás zajímá jak to tam vevnitř funguje. Ušetřím vám práci a popíšu to. Závěr je pouze na okrasu nebo pokud chcete efektně natahovat kohoutek. Potom co vložíte zásobník se zatlačí záchytka kuliček a hned tři se z něj uvolní. To má drobnou nevýhodu. Pokud se rozhodnete zkontrolovat kolik kuliček vám ještě zbývá, budete muset tyto tři kuličky vysypat ze zbraně, a to celkem zdržuje. Zásobník je nutné udržovat v čistotě, jinak se vám klidně může stát, že posledních 10 kuliček se přestane posouvat do hlavně a to rozhodně nepotěší.

Když stisknete spoušť, tak se vnitřní hlaveň posune zpět, nabere kuličku a zapadne do přechodové komory mezi plynovou tryskou zásobníku, a utěsní se pro vyvinutí maximálního tlaku za kuličkou. Pak kohoutek narazí na úderník, který vypustí krátkou dávku plynu do hlavně. To celé vyvolá krevní podlitinu u člověka stojícího na opačném konci pistole.K tomuto dovolte jeden postřeh. Pokud kohoutek natáhnete ručně, bude výstřel daleko silnější, protože z natažené polohy je dráha, kterou opisuje dvakrát taková a náraz do úderníku je tedy zákonitě větší, ale výstřel bude také o dost nepřesnější.

Jistě byste rádi znaly klady této zbraně. Takže, kladem oproti blow-backu je, že spotřeba plynu je mizivá. Zhruba čtyři zásobníky na naplnění Green Power Gasem. Může být možná i menší, zatím proběhlo testování pouze za teplot okolo 15oC. Silou je stejná jako všechny ostatní plynovky a tedy hravě přestřílí krátké manuály. Přesnost je na větší vzdálenost dosti diskutabilní. Většina plynovek totiž doplácí na nepřesnou trysku, která občas pustí víc či míň plynu a to se odrazí na letu kuličky. Slyšel jsem, že Desert Eagle Hard Kick od TM je čestnou vyjímkou, ale kdo by se s tím dělem tahal?

Rád bych se také zmínil o dosti podstatných vadách této zbraně. Takže, kde bych měl začít. Hop up je zajímavý. Pokud se vám podaří dostat na hlaveň (jde to dost ztuha, já musel použit na vyrážení osiček kladivo a trn), zjistíte při průhledu, že gumička hopu má do hlavně jen takový malý hrot. To je v pořádku, ale bohužel je na něj otvor v hlavni příliš velký a on je vytlačen kuličkou do krajní pozice a dává jí potom rotaci poněkud odlišnou od té, kterou by měl (toto je nejspíše výrobní vada té mojí, není to pravidlem). Díly u této pistole jsou dělány dost nepřesně a při natažení kohoutku pomocí závěru se vám stane, že na pravé straně vyskočí závěr z drážky a není možné vystřelit. Pojistka je na dvě věci. Zaprvé jí musíte ze začátku dost brutální silou rozchodit, protože jí okolní plast brání v chodu a za druhé, jestliže je zajištěná sice nevystřelíte, ale pokud stisknete spoušť, kuličky vám budou vesele vypadávat z hlavně. Nejspíše jsou toto vady způsobené nepřesnou výrobou a nedostatcích v projektu airsoftové verze zbraně.

Pokud vyžadujete přesnost na rozumnou vzdálenost (cca 25m) budete možná zklamáni. Prostě co byste chtěli za sedmnáct set. Jestliže chcete nějaký dobrý sekundár na plyn, nešetřete. TM má ve svém repertoáru spoustu kvalitně zpracovaných a spolehlivých zbraní. Šetřílkům bych raději doporučil nějaký manuál, který je sice skoro stejně drahý, ale zase ušetříte na provozních nákladech.

Technické parametry:
Délka zbraně: 218mm
Šířka: 40mm
Výška: 140mm
Délka hlavně: 145mm
Váha: 547g
Systém: Plyn, bez blow backu
Účinný dostřel: 20m
Režim střelby: semi-automatic
Kapacita zásobníku: 22BB


Související články:
ADF 4RAR výstroj (04.01.2009)
CA SCAR recenze (09.03.2007)
Granátomety (08.03.2007)
M14 SOPMOD (05.01.2006)
CA33E (29.01.2005)
Tokio Marui Glock 18C AEG Full Set (06.01.2005)
Recenze PSG-1 (TM) (30.09.2004)
M24 Socom Version 2 Standart (25.09.2004)
Rádiová komunikace (02.09.2004)

[Akt. známka: 2,65] 1 2 3 4 5

Autor: Kh_ar | Komentáře: 5668 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

  Novinky

23.03.2010: Dewtex season 2009 video
Slideshow shrnující sezónu 2009.

03.05.2009: Galerie BW
Přidána fotogalerie z výborné akce Borderwar, pořádané Wolfpackem

07.12.2008: New Header


Tento web byl vytvo�en pomoc� redak�n�ho syst�mu phpRS
Layout: BaRy - verze 1.1.0