Ohlédnutí zpět aneb Vánoce pejskům
Autor: James <(at)>, Téma: Akce, Vydáno dne: 17. 02. 2009Dewtex v nastálé zimě prožívá airsoftovou pauzu. To ovšem neznamená, že bychom usnuli jako medvědi zimním spánkem. Díky návalu času a nudy z nicnedělání podnikáme spoustu akcí jako různé trempy či pochody po kutnohorsku. Ovšem tato akce, o které je tento článek se vymyká všem našim airsoftovým a outdoorovým koníčkům.

1


Jedná se o akci, kdy jsme brnkli na strunu solidarity airsofťáků z Kutné Hory a blízkého okolí. Ze začátků září se vypsala akce „Vánoc pejskům“ zaměřená na vytvoření sbírky granulí, konzerv a různých pamlsků pro pejsky bez domova. Počet zapsaných na akci mě velice potěšil. Uběhl říjen, listopad a musím se přiznat, že jsem cítil značnou nervozitu a chvílemi i vztek, kdy i přes spoustu přihlášených jsem měl příspěvek pouze ode dvou a začátek prosince na krku. Ovšem jak říká můj otec: „Kdyby nebylo poslední chvíle, tak se na světě nic neudělá.“ Od půli prosince se začala sbírka rozjíždět. Začali přispívat i neairsofťáci. Převážně kamarádi a známí, kteří se o sbírce dozvěděli od samotných airsofťáků. Jak se pytle s granulemi kupily u mě v pokoji, tak jsem i zavolal do samotného útulku, abych zjistil/domluvil nejvhodnější termín pro předání. Bylo mi řečeno, že je možné se stavit i o víkendu v sobotu, a že prý kdykoli, bo tam jsou od devíti. Akce byla upřesněna na 20.12. ve 1300 po obědě, aby se mohli dostavit i naše „šípkové Růženky“.

V den D se všichni, kdo u toho chtěl a mohl být, sjeli u mě doma přesně dle dohody ve 1230. Vyjelo se, absolvovalo se kafe na čerpací stanici a pokračovalo směr kutnohorský útulek, kde jsme chvilku počkali, bo slečna pečovatelka si skočila pro oběd do nedalekého obchodního centra. Mezi tím jsme jukli přes plot a koukali na pejsky ve výběhu. Oňuchali přítomné kočky, na kterých bylo viděl, že jsou svými vlastními pány. Přeskočily k nám plot a začali se lísat. Mezi tím se slečna vrátila a mi nanosili žrádlo do skládku u útulku. Pak následovala ukázka a prezentace pejsků. Byl to smutný pohled a většina z nás to nesla s těžkým srdcem. Nijak jsme to tam ovšem neprotahovali, protože hrozilo rozšíření našich rodin o další přírůstek, což se většině z nás absolutně nehodí. купить зеленый кофе для похудения

Na závěr bych rád poděkoval jmenovitě všem, kteří se podíleli na sbírce: Airsofťáci: James, Dalik, Ery, Toxy, Druss, Johnny, Cáfa, Radek, Proteus. NEairsofťáci: ing. Hádková, Aleš (monty) Kerner, Pavla Beukers.