| GlobalSoftGames | Airsoftguns | Airsoft.cz | Khnet | BaRa blog | Airsoft-zbrane.net |
  Informace
IP adresa:54.224.164.166
Datum:21. 11. 2017
Čas:23:52
Svátek má:Albert

  Hlavní menu
Hlavní stránka
Seznam rubrik
Download
Ankety
TOP 15
Personalizace
Rozšírené vyhledávání

Dewtex tlachárna
Články a recenze
Airsoftové akce
Členové
O nás
Fotogalerie
OdkazyHotel

  Login informace
Neznámý čtenář

  Login!
Uživatelské jméno:
Heslo:


Registrace nového čtenáře!

  BannersBaRa Blog

KHNet.info webkamera


  Copyright
Airsoft team Dewtex Kutná Hora
dewtex@dewtex.net
Copyright BaRacuda & Klainn & Dalicros 2004

O nás


Jsme z KUTNÉ HORY (střední čechy; 49°57'10.773"N, 15°16'23.594"E)

Na počátku byl projekt, který vymýšleli tři kluci. Ondřej „Brain“ Bálek, Pavel „Kh_ar“ Jakubec a Jan „Cebi“ Jakubec. Chtěli rozjet LARP ve stylu Mafie čtyřicátých let, která by nikdy nekončila. Pravidla byla striktní a puntičkářsky vybalancovaná. Při hledání prostředků pro vzájemnou eliminaci členů gangů připadli na airsoftové zbraně. Jednou takhle k ránu se tito tři potkali na ulici s osudovými členy DT. Byl to Libor „Erthy“ Grandisch a Štěpán „sTorm“ Trnka. Začli jim vyprávět o svém projektu a oni jím byli fascinováni natolik, že se po týdnu objevil Erthy s GBB pistolí. Když si Cebi tuhle krásu potěžkal, natáhnul závěrem a vystřelil prvních pár ran, věděl, že bez zbraně dlouho nevydrží.

Po týdnu měl už svojí vlastní a od té doby, kdybyste byli moc pozorní, pak jste mohli v příšeří místního „Sokoláku“ spatřit dva blázny, kteří se při minimální viditelnosti snaží sejmout jeden druhého. Když na to teď vzpomínám, tak se musím smát, ale věřte nebo ne, byla to opravdu jedna z nejadrenalinovějších záležitostí. Jeden na jednoho, tma a ponurost opuštěného sportoviště/staveniště a jediný zásobník v šachtě. To byly momenty, v kterých se monstrózní projekt hry na Gangy rozpadl v prach.

Nadšení bylo nakažlivé a brzy se přidali i další. Pavel „Kh_ar“ Jakubec, Petr „Czernobyl“ Kaizner, Ladislav „Dalik“ Šorčík, Štěpán „sTorm“ Trnka. Zhruba v této době se v našich hlavách zrodil nápad na stvoření AS teamu. Uspořádala se tedy schůze v baru U Dobrého Draka a tam se začali řešit základní otázky. Jak si budeme říkat? Kdo bude velitel? Obsluha baru byla pohotová, víno dobré a plány na seriózní řešení problémů se pod záplavou džbánů rozplývaly jak máslo na slunci. Během debaty o názvu jednotky Dalík otočil svými nenechavými prsty roh ubrusu a spatřil tam na cedulce jméno, kterého se asi jen tak nezbavíme. V dalším bodu byl Cebi zvolen velitelem a na výběr jednotky nebo alespoň armády se už ani nedostali. Pouze si mlžně pamatuji, že poslední slova zněla: „nějakhej vůdlend“. To ale většina členů asi nezaregistrovala, jelikož naše maskáče byly všechno jen ne jednotné.

Prvním přírůstkem do naší nově založené bandy byl Kamil „Baracuda“ Brabec. Jednoho dne se objevil na akci v teplákách a s půjčeným manuálním USP. Tolik ho to nadchlo, že do týdne rozjel phpRS web, na kterém fungujeme dodnes. Byl to také on kdo nakoupil první AEG. Stalo se již tradicí, že při přijímání nového člena se posedí v plné sestavě v hospůdce a “tmelí“ se kolektiv až do časných ranních hodin. Dalším v pořadí byl Tomáš „Toxy“ Tvrdík. Jednou v sobotu večer vyprávěl Erthymu o tom, že jako hraje ten „Érsoft“ s kámošema z Prahy. Slovo dalo slovo a byl náš. Dalším našim přírůstkem je Jakub „James“ Turek. Doslova jsme ho vytrhly ze spárů sběratelství americké výstroje z období druhé světové až po Vietnam (Koreu nevijímaje). Když s námi šel poprvé na akci s půjčenou zbraní, vypadaly jsme proti němu jako vandráci. Dalším zdařilým úlovkem se stal Pavel „Speedi“ Mazač. Stal se dalším cvokem v naší divotvorné tlupě a v současnosti plní funkci radisty (spojovatele).Po úspěšném náboru, který jsme původně mysleli jako žert, se k nám připojili Ondra "Miras-Etrin" Skřivan a Arrow, a tak dali svým životům smysl. Posledním přírůstkem je Lucka "Luisa" Bulandrová. Je to první Dewtexačka vůbec. Nebylo jiného zbytí. Skočila k nám přímo z letadla. Díky ní se již pár Dewtexáků může chlubit lejstrem o tom, že jsou schopní skákat.

V roce 2006 proběhlo sjednocení výstroje. Jak můžete vidět v galeriích, tak BDU nosíme USMC marpat, na nich apartní vestičky od Guarder-u (Omegy) a svoje myslivny přiklápíme helmami Protec IceWake. Očka si chráníme brýlemi Uvex nebo Bollé X800. Na nožkách nosíme povětšinou obuv Gore-tex pozitivní nebo kožené kanady od Corcoranu případně New issue infantry combat boots. Na kolenou pak nahmátnete ochranu od fi Hatch. Pacičky si chráníme leteckými rukavicemi z nomexu. Skladbu pouzder a kapes na taktickém opasku si řeší každý dewtexák dle svých zvrácených personálních potřeb.

Ravenwood

Náš team se dal dohromady ze začátku roku 2008 a zakládajícími členy byli Jan (Druss) Schubert a Jan (Johnny) Mysliveček. Vzhledem k malému počtu členů a dobrými vztahy s Dewtexem jsme vznikli jako přidružený team, využívající jejich web. V krátké době byl dále přijat Pavel (Pafka) Otradovec. Hned na začátku roku 2009 byli přijati další 4 členové Miroslav (Mr.Míra) Šulc, Jaroslav (Jaroušek) Beneš, Radek (Radek) Niederle a Stanislav (Standa) Hromas. Nyní fungujeme jako plnohodnotná jednotka Dewtexu.

Výzbroj nepodléhá žádným omezením a tak si může každý koupit zbraň podle svých osobních preferencí. Najdete tak u nás karabiny M4 v různém stádiu ověšení, G36C, G3-SG1, M14, PSG1, MP5K, P-90, SCAR-L a M249 MkII.

Více detailů a rozpis záložních zbraní můžete najít v sekci členové, kde najdete i jejich více méně aktuální fota.

  Novinky

23.03.2010: Dewtex season 2009 video
Slideshow shrnující sezónu 2009.

03.05.2009: Galerie BW
Přidána fotogalerie z výborné akce Borderwar, pořádané Wolfpackem

07.12.2008: New Header


Tento web byl vytvo�en pomoc� redak�n�ho syst�mu phpRS
Layout: BaRy - verze 1.1.0